Kondor bike team

2. Chospílský cyklotlon

přidáno 24. 7. 2012

21.07.2012 se v Postřekově uskutečnil druhý ročník Chospíslského cyklotlonu. KONDOR BIKE TEAM POSTŘEKOV společně s postřekovskými nadšenci pro alternativní vyžití a trávení volného času v přírodě – „CHOSPÍLSKÝMI NADŠENCI“ - uspořádali druhý ročník cyklistického závodu zpestřeného střelbou ze vzduchových pušek. Centrem závodu se stala základna výše uvedených nadšenců tzv. CHOSPÍL. Zde Pás, Zelík, Franta, Hop, Bagi a další připravili skvělé zázemí pro závodníky, pořadatele, ale i návštěvníky a diváky závodu. Připravili chutné občerstvení a starali se o kompletní chod zázemí a doprovodný program mimo hlavní dění závodu. Střelnice byla v blízkosti Chospílu, kde bylo připraveno deset střeleckých stavů, každý po pěti sklopných terčích. Dění na střelnici měl pod palcem Franta Jasan, který dohlížel na bezpečnost a plynulý průběh střeleb.

Trasy závodu byly situovány do prostoru mezi Postřekovem a Díly. Po lesních a polních cestách, lukách a skrze bývalou pískovnu se klikatily trasy, které byly rozděleny do dvou různých okruhů. Pro děti a ženy okruh dlouhý 2km, kdy děti absolvovali dva okruhy a ženy měly naplánované okruhy tři. Trasa pro muže byla vytyčena v obtížnějším terénu a měřila něco málo přes 4 km a muži jí museli zdolat celkem pětkrát. Po absolvování každého okruhu museli závodníci prokázat své dovednosti ve střelbě ze „vzduchovky“. Vždy pět pokusů na sklopné terče o průměru 7 cm. Děti stříleli vleže, ženy jednou vleže a jednou vestoje a muži podstoupili obě varianty hned dvakrát. Za nesestřelení každého terče hrozilo závodníkům jedno trestné kolo v travnatém terénu měřící cca 1OO metrů. Nutno dodat, že při příjezdu na střelnici byli závodníci velmi unavení a nebylo snadné přesně zamířit, avšak i přes to byli vidět velmi dobré střelecké výkony.

Start závodu dětí byl naplánován na 12:00 hodin a na startovní čáru se postavilo sedm závodníků, kdy nejmladšímu bylo teprve osm let. Závod žen byl odstartován následně ve 13:00 hodin a na jeho startu bylo připraveno také sedm závodnic. Závody těchto kategorií provázelo hezké počasí, trať byla suchá a vše probíhalo bez problémů. Start mužské kategorie byl naplánován na 14:30 hodin. Na startovní čáru se postavilo 14 závodníků + jeden recesista (Pepa Honzát st.), který však pro defekt nedojel nikterak daleko. Mezi závodníky nechyběl ani obhájce vítězství z prvního ročníku Petr Kuželka. Před startem mužského závodu došlo k mírnému zhoršení počasí, kdy se zatáhlo, avšak nepršelo a stále bylo teplo. Závod mužů byl tedy odstartován. První kilometr nikterak náročný, následně však závodníkům z tváří zmizely veškeré úsměvy. Náročný 800 metrový výšlap do prudkého kopce, částečně po polní cestě a louce, nenechal nikoho na pochybách v tom, že by se náhodou jednalo o sobotní odpolední vyjížďku do přírody. Po úspěšném zdolání vrcholu následoval dlouhý sjezd, krátký výšlap a průjezd pískovnou, opětovný sjezd lesním terénem a zbývající dojezd opět ke střelnici. Jedinou kaňkou na průběhu závodu bylo počasí, které se zcela změnilo a poslední dva okruhy mužského závodu hustě pršelo. Závodníci dojížděli ve vodě a blátě, po mokré trávě a ani výkonům na střelnici to neprospělo. I přes to nedošlo k žádnému pádu či zranění a závodníci v pořádku dojeli do cíle, což bylo hlavním pozitivem. Nejen závodníci, ale i organizátoři a lidé zajišťující hladký průběh závodu byli promočení na kost, ale s pocitem zadostiučinění a odvedeného maxima se všichni přesunuli do Chospílu. Zde po převlečení do suchého oblečení a občerstvení se teplou polévkou, čajem, kávou, nebo naopak studeným pivem a rumem, proběhlo vyhlášení výsledků. Následné společné posezení závodníků a všech příchozích kazilo jen počasí, které bohužel ani chospílští nadšenci naplánovat neumí.

Závěrem ještě VELKÉ PODĚKOVÁNÍ firmám Kovobel Domažlice a Sani-top centrum za ceny, Karlu Buršíkovi za zapůjčení pozemku, nadšencům z Chospílu, organizátorům, závodníkům a všem, co se přišli podívat a dobře se pobavit. Příští rok u třetího ročníku Chospílského cyklotlonu, snad ještě v hojnějším počtu NASHLEDANOU.